Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!


Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!

 

NAWIGATOR: Strona główna -> Zakładamy firmę -> Formularz VAT-R - przykład wypełnienia
Formularz VAT-R - przykład wypełnienia (2)
Rejestracja VAT
(powrót do poprzedniej strony)

Ze względów technicznych niektóre pliki ilustracyjne zostały pomniejszone. Nie musisz jednak męczyć się z nosem przyklejonym do monitora - po kliknięciu na pomniejszony obrazek w nowym oknie pojawi się w pełnej skali. Formularz VAT-R należy najpierw wypełnić "na brudno", mając swój egzemplarz przed oczami na biurku.

 


Chwilowo ten punkt nas nie dotyczy o ile nie prowadzimy działalności poza Polską. Prowadzimy? W takim razie przy prowadzeniu biznesu niezbędna będzie pomoc biura księgowego.

Jeśli chcesz samodzielnie upewnić się, czy prawidłowo zakreślasz kwadraty ściągnij sobie ujednolicony tekst ustawy o podatku od towarów i usług - jak to zrobić piszemy w dziale ''Gdzie szukać przepisów?''.

Uwaga!Sposób wypełnienia w powyższym pliku graficznym jest przykładowy i odzwierciedla tylko jeden z wariantów. Szczegóły znajdziesz poniżej.
Kwadrat 1 - pozostawiamy pusty; zasadniczo nikogo z nas to nie dotyczy. Pole to zakreślą np. organy władzy publicznej.
Kwadrat 2 - pozostawiamy pusty; ten punkt ma dosyć czytelny opis; zakreślają ten kwadrat podatnicy, którzy albo mają siedzibę swojej firmy poza granicami Polski albo na stałe mieszkają poza Polską. Zakładamy, że nie dotyczy to żadnego z naszych czytelników.
Kwadraty 3, 6 i 8 - opisy te NIE DOTYCZĄ rolników ani też firm świadczących usługi rolnicze! Ich problemami z wypełnianiem VAT-R zajmiemy się w kolejnych punktach.

W tym miejscu rozchodzą się drogi osób rozpoczynających działalność gospodarczą i osób, które już ją prowadzą (a formularz VAT-R wypełniają w celach aktualizacyjnych).

Kliknij tutaj, jeżeli ROZPOCZYNASZ prowadzenie działalności gospodarczej

Kliknij tutaj, jeżeli JUŻ PROWADZISZ działalność gospodarczą

 

NAWIGATOR: Strona główna -> Zakładamy firmę -> Formularz VAT-R - przykład wypełnienia